hamilelikte mekik cekmek mekik aletleri işe yarıyor mu gebelikte cekmek zayıflama kemeri işe yarıyor mu zayıflama kemerleriSaatlerini gobeğini eritmek icin mekikler cekerek ve oturup kalkarak harcayan herkes size aynı şeyi soyleyebilir, bazı hareketler diğerlerinden cok daha etkilidir. Bazıları da aslında pek bir işe yaramaz. Artık siz vaktinizi boşu boşuna didinerek gecirmeyin diye, en yararsız 5 hareketi sizlere sunmaya karar verdik.

İşte karşınızda en işe yaramaz 5 egzersiz hareketi, eğer calışma planınız sadece bunlardan ibaretse, programınızı değiştirmenizi oneririz.Mekik cekme!

Bu aslında gercekten mukemmel bir egzersiz, tabi doğru yapılırsa ve bir rutini varsa… Coğu kez insanların iki ay boyunca her akşam 30 mekik cektiğini fakat bir turlu dumduz bir karna sahip olamadıklarını duyarsınız. Genellikle bunun nedenini de anlamazlar.

Genelde insanlar mekiği yanlış yapıyorlar… Hızlı bir şekilde eğilip kalkmak sadece enerji harcamanıza neden olur, kaslarınızı calıştırmaz. Doğru tarz, karnınızda bir yanma hissedecek kadar kalkmak ve cok hızlı yapmamaya calışmaktır.


AB Rocker

Bu aletleri hatırladınız mı? Yakın zamana kadar butun kanallarda reklamları vardı, neredeyse mekikle aynı şey… Kolay bir şekilde mekik hareketini yapmanızı sağlıyor…

Şunu rahatlıkla soyleyebilirim ki, bu alet hicbir işe yaramıyor, bunu kullanarak baklava şeklinde kaslara asla sahip olamazsınız! Bu alet sadece gosteriş icin. Bunun tecrubeyle sabit olduğunu soyleyebiliriz.


Yan mekik

Hareketi biliyorsunuz değil mi? Yere uzanıyorsunuz, bir ayağınızı dizinize koyup, diğer dizinize doğru kalkıyorsunuz. Evet, bu diğerlerine gore daha etkili bir hareket, yan karın kaslarınızı “azıcık” geliştirir. Fakat her gun, iki yana da 100'er mekik cekiyor olsanız bile, dumduz bir karına ulaşamazsınız…


Yana doğru eğilme

Uzgunuz fakat ayakta durup bir sağa, bir sola vucudunuzu esnetmek, gobeğinizin kuculmesine hic yardımcı olmayacaktır.

Elinizde kaldıramayacağınız ağırlıklarla bir o yana bir bu yana eğilip vakit harcamak yerine, bir spor salonuna gidip hareketi nasıl daha doğru yapabileceğinizi sorabilirsiniz.


İncelme kemerleri

Bunlar egzersiz bile değil, eğer bunun farkındaysanız, kendinizi şanslı saymalısınız. Bunlar kaslarınızı zıplatan aletlerden başka bir şey değil. Bunları kullanarak gobeğinizi eritebileceğinizi duşunuyorsanız hemen soyleyelim, ayaklarınızı havaya kaldırıp cekeceğiniz 5 mekik, bunlardan daha etkilidir.

Bu tur aletlere paranızı yatırmayın, hicbir işe yaramadığı gibi, kas zedelenmelerine de yol acabiliyor. Eğer para harcamak istiyorsanız bir spor salonuna gidin! Soz veriyoruz faydasını goreceksiniz.
alıntıdır