evde kahkul nasıl kesilir
evde kahkul kesmekArtık sacınızda bir değişiklik yapmak istiyorsunuz ama kuafore gitmek te icinizden gelmiyorsa melekler, ne duruyorsunuz ? Alın elinize tarak ve makas kahkulunuzu kendiniz kesin Evde kahkul kesmek zor diye duşunmeyin, biraz el yatkınlığı yeter. Evde kahkul nasıl kesilir diyenlere hem anlatım hem de videolu gorseli aşağıda sizlerle paylaşıyoruz..

Kahkul modeline karar verirken ilk duşunmeniz gereken hangi kalınlıkta bir kahkul istediğinizdir. Kahkulunuzun kalınlığını 1-3 parmak kalınlığı arasında olması gerekir. Ama genel olarak en guzel kahkul modelleri iki parmak kalınlığındaki kahkul modellerinde kendini gosterir. Kahkulunuzu keserken ayırdığınız iki parmak kalınlığındaki sacın hizasında bir tac varmış gibi duşunun. Boylece yanlarınızdaki sacları da kahkul kesiminin icine koyabilirsiniz.

Ayrılmış olan kahkullerinizi kesmek uzereyken dikkat etmeniz gereken en onemli şey makası asla kaşlarınızın uzerinden kullanmamanız gerektiğidir. Zira kaşınızın uzerinden kahkul keserseniz gercekten bir kahkul faciasına sebep olabilirsiniz.

Kahkulunuzun nerde durmasını istiyorsanız o noktadan dort santim yani ortalama uc parmak kadar aşağıdan kesin. Cunku sac dipleriniz kuruyunca saclarınız yukarı kalkacaktır yani kahkulleriniz kısalacaktır.

Bunun yanında kahkul kesiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer ayrıntı, kahkul keserken makas darbesini bir defa atarak kahkulu kesmeniz gerektiğidir.