zayıflar nasıl giyinmeli şişman kadın giydir şişman kadınlar nasıl giyinmeli şişmanlar kalcası buyuk olanlar


Cok zayıflar ne giymeli, şişmanlar kilolarını nasıl kapatmalı? İşte size oneriler...

Kısa boyluysanız...

Pantolon: Eğer vucudunuzun ust kısmını uzun gostermek istiyorsanız duşuk belli pantolonlar tercih etmelisiniz. Bacaklarınızı olduğundan uzun gostermek icin ise yuksek belli ve duz inen pantolonlar secin. Kontrast renklerden ve iri desenlerden kacının. Canlı renkleri ustunuzle aynı tonlarda olmak kaydıyla rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ceket ve gomlek:
Fazla uzun veya belde biten kısa ceketlerden kacının. Bele oturan ve kalca hizasında kalan modeller secin. Duşuk belli bir pantolon giymek istiyorsanız uzerine sacaklı, puskullu veya payetli bir gomlek kullanabilirsiniz. Altla ust arasında renk kontrastları yapmayın, illa bir kontrast yapmak istiyorsanız, kumaş turu kontrastları uygulayın: ipek bir elbise uzerine jean ceket gibi.

Elbise: Tek renk ve duz kesim elbiseler silueti daha uzun gosterir. Ayrıca kadınsı ve seksi kesimleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Etek boyu baldırların ortasına hatta topukların hemen ustune kadar inebilir.

Kiloluysanız
Pantolon: Pantolonlarınızı mumkun olduğunca krep gibi dokumlu kumaşlardan secin.

Ust: Ozellikle pantolon uzerine, bacaklarınızın ust kısmına dek inen uzun tunikler giyin. Goz alıcı, dikkat cekici buyuk desenler yerine tek renk ve koyu tonları tercih edin. Dekolte kullanmaktan kacınmayın ama kalın ve belinizi saran kemerlerden Kacının!

Ceket: Dokumlu kumaşlardan olanları tercih edin; mumkunse onunu iliklemeden giyin. Ceketlerinizde buyuk vatkalar yerine daha kucuk, omuzlarınızı hafifce yukseltecek vatkalar kullanın.

Elbise - etek: Asla vucudunuzu sarmamalı, strec kumaşlara veda edin! Vucuda yapışmayan, ucuşan kumaşlar idealdir. Renk olarak daha cok tek renk ve koyu tonlar kullanın. Emprime seviyorsanız minik desenlileri tercih edin. Etek boyu baldırlarınızın hemen altına dek inmeli; daha uzun boylar da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Geniş kalcalıysanız...
Pantolon: Geniş pantolonlarla kalcalarınızı kamufle etmeye calışmayın. Dokumlu kumaştan dikilmiş, duz kesim pantolonlar giyin. Her zaman koyu ve tek renk tercih edin. Asla ve asla tayt giymeyin!

Ust: Ustunuz ince ve kalcalarınız genişse, vucudunuzdaki bu farkı yok etmeniz gerekiyor. O halde, dikkati vucudunuzun ust kısmına cekecek tarzda gomlek, kazak, tişort giymekte tereddut etmeyin. Cicekler, geometrik şekiller, karışık renkler, hatta buyuk aksesuarlar kullanın, minik dekolteler uygulayın. Goz ve dudak makyajına ağırlık verin.

Elbise - etek: Eteklerinizde dokumlu kumaş ve notr renkler (siyah, gri, bej gibi) kullanın. Verev kesim ve buzgulu modellerden kesinlikle kacının. Bel oyuğu kalcanın hemen uzerinden başlayan kesimler tercih edin. Elbisede dikkat etmeniz gereken nokta, goğuslerinizi belirginleştirmek, kalcanızı ise saklamaktır. En doğru model, bel hattı olan ama bele fazla oturmayan, kalca yuvarlağını cıkarmayan duz kesimlerdir. Diz altı etek boyu en ideal olandır
.