*Uzun boylu erkekleri 'karşı konulmaz' bulan kadınlar, evlilik soz konusu olunca kısaları seciyor. Araştırmalara gore, kısa boylu erkekler daha guvenilir oluyor.
*İngiltere'nin unlu gazetelerinden Daily Mail'de cıkan bir habere gore, kadınlar kendilerinden kısa boylu erkeklerle evlenmeyi tercih ediyor.
*'Mukemmel erkek' denince akla uzun boylu, esmer ve yakışıklı tipler gelmesine rağmen, yapılan araştırmalar bu inanışın, 'ideal koca' tanımına uymadığını gosteriyor.

İşte isapatları!

Hollywood ciftleri arasındaki boy farkı da, İngiltere'de yapılan araştırmayı doğruluyor. Uzun yıllar evli kalan Tom Cruise ve Nicole Kidman ciftinde, Kidman'ın boyu eski eşinden bir hayli uzundu. Kidman evlenmek icin kendinden kısa bir erkek secerken, sadece flort amaclı olarak uzun boylu yonetmen Steven Bing'i tercih etmişti. Tom Cruise'un yeni sevgilisi ve mustakbel eşi Katie Holmes'un da unlu aktorden uzun olması, onun ideal bir koca imajı cizdiğini kanıtladı. Bu aaai destekleyen bir diğer unlu cift ise Penny Lancaster ve Rod Stewart oldu.

'Kibar olmuyorlar'

Daily Mail gazetesinde yayımlanan araştırma sonucları, celişkili bir gerceği de ortaya cıkardı. Araştırmaya katılan kadınların coğu, uzun boyluları daha iyi bulduklarını acıkladı. Polonyalı antropolog Dr. Boguslow Pawlowski, bu celişkiyi şoyle yorumladı: "Uzun boylu erkekler kendilerine daha cok guvenir ve daha sosyal olurlar. Ancak, kibarlıkları tartışılır. Şiddet iceren tavırlar sergileyebilirler. Bu yuzden kadınlar evlilik soz konusu olduğunda guven veren kısa erkekleri tercih eder."