burclar ve meslekler burcların meslekleri burclar ve meslekleri kova burcu burclar meslekler
Son zamanlarda eleman arayan firmalar pozisyona uygun kişiyi secerken burclarına da dikkat etmeye başladı. Son olarak Avusturya'da satış ve yonetim bolumu icin eleman arayan bir firma, işe başvuracakların kova, oğlak, boğa, koc ve aslan burcundan olmasını istedi. Gazetelerin hafta sonu nushalarında yayımlanan ilanda verilen ilanda"satış ve yonetim bolumu icin, 20 yaşın uzerinde belirtilen burclardan eleman aranıyor" denildi.

Burclara gore sınıflandırma tepki cekti

Merkezi Salzburg’ta bulunan firmanın ilanı, eşit haklar savunucusu gruplarının tepkisine yol actı. Bu gruplar, firmanın sıraladığı burcların dışındaki burclardan olanlara karşı ayırımcılık yaptığını belirttiler. Ancak firmanın sozcusu, adını verdikleri burctan olanların cok iyi calıştığının istatiksel olarak saptandığını ileri surdu.

Burclara gore eleman secimi doğru mu?

Konuyla ilgili goruşlerini aldığımız Mynet Astroloji Danışmanı İremsu, meslek seciminde bulunurken veya tercih edilirken burcların merkez alınmasının yararlı olabileceğini belirterek, ulkemizde ozellikle son yıllarda astrolojiye fazlasıyla ilgi duyulduğunu, bu yuzden bazı firmaların eleman alımında kişilerin burclarına gore tercih yapabildiğini soyledi. İremsu ayrıca," Tabi ki ayrımcılığa karşıyız. Cunku her burc mensubunun kendine has ozellikleri ve işlevselliği bulunuyor. Fakat şu da bir gercek ki, her burcun ozel yeteneklere sahip oldukları alanlar farklı. Tercihlerde bu yetenekler merkez alınabilir. Aşağıdaki cizelge bu konuda işe yarayabilir" dedi.
İşte burclara gore meslekler..

Aslan

Reklam, oyunculuk, yoneticilik, maliye ve maliyecilik, şeflik, borsa spekulatorluğu, hukumet ve kamu memurluğu, avukatlık, politika, başkanlık, başbakanlık, borsacılık ve halkla ilişkiler.
Yengec

Doktorluk, hemşirelik, anaokulu oğretmenliği, psikologluk, muzisyenlik, sanat tarihciliği, artistik uğraşlar, oyunculuk, şairlik, aile, topluluk, vatanla ilgili gorevler, cemiyet faaliyetleri, doktorluk, yazarlık, her turlu bakıcılık işleri, mahalli yonetimler

Başak, İkizler

Muhasebecilik, reklam yazarlığı, temsilcilikler, vekillik, mufettişlik, biyografi yazarlığı, yayın teknisyenleri, komisyonculuk, kimyagerlik, ofis memurluğu, diyetisyenlik, Djlik, doktorluk, editorluk, işverenler(genel olarak), dedektiflik, cevirmenlik, kutuphanecilik, dil bilimciliği, matematik, sağlık teknisyenliği, gozlukculuk, hatiplik, matbaacılık, duzeltmenlik, konuşmacılar, oğrencilik, demiryolları ile ilgili işler, bilim adamları, istatistik, okutmanlık, oğretmenlik, bilet satışı, vantriloklar, yazarlık, yayıncılık, iletişim ve medya.
Terazi, Boğa

Amatorler, mimarlık, sanat galericiliği, sanatcılar, ortaklıklar, bankacılar, guzellik uzmanları, hukumet kurma, şekerleme ureticileri, giysi tasarımcılığı, danscılar, moda, bahcıvanlık, kuaforluk, otel sahipleri, juri, pazarlama, moteller, aracılar, patronlar, muzik ve muzisyenler, şairlik, restoran işletmeciliği, guvenlik, sosyal hizmetler,

Koc


Ordular ve askeri gucler, atletler, berberler, marangozluk, hayır kuruluşları, Kimyagerlik, inşaat işciliği, dişcilik, dolandırıcılık, yangın ve itfaiyeciler, cilingir, ormancılar, makinistlik, tamircilik, imalat, metal işcileri, cerrahlar ve gureşciler.

Yay

Danışmanlık, elcilik, okculuk, vergi tahakkuk memurluğu, avukatlık, mufettişlik, borsacılık, , hayır kurumları, davacı olma ve davacılar, şirket hukuku, yoneticilik, doktorluk, maliyecilik, varisler, jokeyler, juri uyeleri, hakimler, kanun koyucular, bakanlar, pasaport işleri, eczacılık, vaizler, profesorluk, psikologluk, madde ve urunlerin bileşimini analiz ederek topluma hizmet veren kimyagerler, rejimler, sosyal kulupler, senato ve senatorler, şeriflik, gemiler ve nakliyat, mağazacılık ve kişisel gelişim.
Oğlak

Tarım, arkeoloji, mimarlık ve mimarlar, icra memurluğu, alıcılar, marangozluk, halıcılık, sivil muhendisler, kimyagerlik, muteahhitlik, ciftlik ve ciftcilik, bahcıvanlık, jeologluk, madeni eşya imalatcılığı, tarihciler, matematikciler, madencilik, ipotek, organizatorluk, kağıt imalatcıları, su tesisatcılığı, tamircilik, gumruk muayene memurluğu, terzilik, muhafızlık.

Kova

Havacılık, astrologlar, tahrikciler, ucak muhendisliği ve pilotluk, otomobil imalatı, yayımcılık, saat ureticiliği ve tamirciliği, bilgisayarcılık, elektrikciler, benzin istasyonu sahipleri, icatlar ve mucitler, fotoğrafcılık, radyoloji, teknik yazarlar.

Balık

Aktor ve aktrisler, barmenler, kimya muhendisliği, dolandırıcılık, dedektiflik, şoforluk, eczacılık, sahtekarlık, cam eşya fabrikaları, soruşturmacılar, sihirbazlık, denizcilik, fotoğrafcılık, okyanus bilimcileri, seyahat yerleri, gemiler ve gemicilik, deniz yolculuğu, sosyal yardım kurumları

Akrep

Adli ve idari işler, politikacılar, tarım işleri dedektiflik, tetikciler, petrol, araştırma, terapistler, spekulatorler, borsacılar.