tuylerden kurtulma yolları tuylerden kurtulma batıklardan kurtulmanın yolları bacak kıllarından vucut tuylerinden
tuylerden kısa bir sure yada uzun bir sure yada tamamen kurtulmanın bir kac yolu vardır.işte size o yontemler hakkında detaylı bilgiler buyrun kızlar


Kaşlar: Kaş alırken kullanılan en yaygın metot cımbızdır. Başlamadan once kaşları bir losyonla veya kolonya ile silin. Acı hissini azaltmak icin goz kapağınızı gerin. Tuyleri tek tek ve cıkış yonunde cekin. İşlem bittikten sonra tekrar losyon surun ve ardından pudralayın.

İnce Tuyler: Genellikle dudak ustunde, cenede ve yuzun yan tarafında bulunan bu tuyler icin en uygun yol sarartmadır. Cam bir kaba 2-3 kaşık oksijenli su koyun, birkac damla amonyak ekleyin. Pamuklu cubuğu batırıp tuylerin ustune surun, 4-5 dakika bekleyin ve bol suyla yıkayın. Koyu tenliler icin uygun bir yontem değildir. Koyu tende acık renk tuyler beyaz bıyık gibi durur. Bu yuzden diğer yontemleri tercih etmeleri daha mantıklı olur.

Bikini Bolgesi ve Koltuk Altı: Vucudun hassas bolgeleridir. Kızarmaya meyilli olan bu bolgelerde, kucuk iltihaplar ve batık tuyler de oluşabilir. Bu yuzden tıraş bıcağı kullanmaktan kacınınız.

Bacaklar: Derisi hassas olmadığından her metot kullanılabilir.

Tıraş Bıcağı: Ozellikle kısıtlı zamanlarda cok kullanılan bir yontemdir. Cildi cok hassas olanlara ve diğer yontemleri acılı bulanlara uygundur. Daha fazla tuy cıkardığı yanlıştır ancak kılın daha sert ve kalın cıkmasına sebep olur. Tuylerin yeniden cıkması 2 gunu bulur. Ciltte sivilce yapabilir. Tuyleri kokunden almadığı icin kesilen tuyler deri altından ilerleyerek batık oluşturabilir.

Soğuk Ağda: Kucuk şeritler halindedir. Damar problemi yaşayan kadınlar icin en ideal yontemdir. Tuyler ortalama 3 haftada cıkar. Diğer ağdalara oranla tuyleri tam almayabilir ve daha kolay koparır.Sıcak Ağda: Tuyleri kokten alır. Tuylerin tekrar cıkışı 3 haftayı bulur. Sıcaklık damarlarda genleşmeye sebep olacağı icin, damar problemi olanlar tercih etmemelidir.

Geleneksel Ağda: Evlerde hazırlanabilir, ayrıca ılık ağda olarak satılmaktadır. Tuyleri kokunden alır ve yenilerin daha yumuşak cıkmasını sağlar. Tuylerin tekrar cıkışı 3 haftayı bulur. Elle uygulandığı icin diğer ağdalara oranla fazla el mahareti ister.

Tuy Dokucu Krem: Kıl cozucu kimyasal maddeler icerir. Jilete oranla tuyler daha yumuşak cıkar. Dikkatli kullanılması gerekir. Tuylerin yeniden cıkışı 1 haftayı bulur. Alerji riski duşuk olsa da vardır.

Elektrikli Epilasyon Makinesi: Cımbız mantığıyla calışır. Avantajı cok kucuk tuyleri de alabilmesidir. Tuyler 2-3 hafta icinde tekrar cıkar.

İğneli Epilasyon: Kalıcı cozumlerdendir. Zayıf akımlı elektrikle tuyler yakılır. Cok acı duyulmasa da hassas bolgelerde lokal anestezi yapılabilir. İğneler nedeniyle ciltte gecici kucuk izler oluşur.

Lazerli Epilasyon: Vucudun her bolgesindeki tuyleri acısız ve cilde zarar vermeden yok eder. Bu yontemden sonuc alabilmek icin en az 4 seans gitmek gerekir. Seans sayısı tuy yoğunluğu, kalınlığı, cilt tipi ve rengine gore değişir. Hamilelerin uygulamaması gereken bir yontemdir. En hızlı ve başarılı sonuc, cilt rengi acık, tuyu koyu olanlarda alınır.